Mezoterapi
 1. Mezoterapi nedir?
 2. Mezoterapi cildin beslenmesi ve bölünmesi için gerekli olan maddelerin doğrudan bir iğne yardımı ile cilt altına verilmesi işlemidir.
Somon Dna
 1. Somon Dna nedir?
 2. Somon balığı dna’sı ile hyaluronik asit içerikli dolguların birleştirilmesi ile elde edilen bir mezoterapi ürünüdür
 3.  
 4. Somon dna ne işe yarar?
 5. Somon balığı dna sı ile insan dna sı arasında yapısal benzerlikler çok fazladır. Hücre bölünmesi esnasında dna yı oluşturan nükleik asitlere ihtiyaç duyulur. Somon balığı dnası bu nükleik asitleri sağlayarak deri hücrelerindeki yenilenmeyi hızlandırır. Somon dna içeriğindeki hyaluronik asit ise derinin su tutma ve hacim kapasitesini arttırarak derinin tonusunu arttırırlar. Bu sayede derinin hem bölünme kapasitesinin artması ile deri gençleşirken, su tutma kapasitesinin artması ile derinin dolgunluğu artacaktır.
 6.  
 7. Somon Dna kaç seans uygulanmalıdır?
 8. Somon dna 3-4 hafta aralıklar ile 4-6 seans uygulanmalı ve daha uzun etkili sonuçlar için 3 ayda bir tekrar edilmelidir.
 9.  
 10. Somon Dna işe yarar mı?
 11. Somon dna uygulaması cildi besleyen bir uygulamadır. Amaç cildin yenilenmesi ve tonunun arttırılması ise somon dna oldukça faydalı olacaktır. Ancak ameliyat ihtiyacı olan bir hastada cilt sarkmalarının toparlanmasını beklemek gerçekçi olmayacaktır
 12.  
 13. Somon dna kimlere uygundur?
 14. Cildinde ince kırışıklıkları olan, derisinde ton ve nem kaybı olan hastalar, derisinin prlamasını ve yenilenmesini isteyen hastalar somon dna için uygun hastalardır.
 15.  
 16. Somon dna uygulaması ağrılı mıdır?
 17. Somon dna uygulaması öncesinde deri krem ile uyuşturulur. Uygulamalar oldukça ince iğneler veya mezoterapiye özel tabancalar kullanılarak yapılır. Bu sebeple işlem ağrı olarak kolay tolere edilen bir işlemdir.