BTL – Lymphastim Easy Lenf Drenaj
BTL – Lymphastim Easy Lenf Drenaj
BTL - Lymphastim Easy Lenf Drenaj İnsan vücudundaki lenfatik sistem, intersitisyal sıvının dokulardan taşınmasından sorumludur. Lenfatik sistem, yağ asitleri ve yağları absorbe ederek...
BTL - Lymphastim Easy Lenf Drenaj
İnsan vücudundaki lenfatik sistem, intersitisyal sıvının dokulardan taşınmasından sorumludur. Lenfatik sistem, yağ asitleri ve yağları absorbe ederek dolaşım sistemi boyunca taşır ve immün cevapların stimüle olduğu lenf nodlarına antijenleri iletir. Lenfatik sistemi etkileyen problemler, genellikle şişlik ve başka semptomlara yol açarlar.

BTL Lymphastim cihazları, pnömatik pressoterapi prensibiyle çalışır. Çok bölmeli özel manşonları sayesinde, yumuşak bir masaj sağlayarak, vücudun doğal lenf dolaşımını teşvik eder. Bu etki, lenfödem terapistlerinin yaptığı manuel lenf drenajına benzer bir etki ortaya çıkartır.
Farklı Uygulama Alanları
• Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Spor Hekimliği
• Genel cerrahi, Lenfoloji ve Romatoloji klinikleri
• Spa merkezleri,
• Oteller, Güzellik/Estetik merkezleri
Avantajları
Köklü ve iyi bilinen etkili bir tedavi stratejisine sahiptir. Sonuçlar hızlı ve gözle görülür bir şekilde elde edilir. Ekstra ilaç kullanımı ile vücudu yormamaktadır.

Lenfatik sıvı, üst üste binen bölmeler tarafından sorunsuz ve kusursuz bir şekilde harekete geçirilir. Yıpranmaya dayanıklı, poliamid materyal ile düşük ağırlık ve dayanıklılığın benzersiz bir kombinasyonudur. Antibakteriyel ve kir tutmayan materyal, medikal kullanım için özel olarak dizayn edilmiştir.

Maksimum konfor için ergonomik bir tasarıma sahiptir.
Medikal Etkileri
Lenfatik drenaj, lenfatik kanallar ve damarlardaki blokajları açar. Bu şekilde, vücudun periferal kısımlarından doğal lenf akışını sağlayarak, ekstremitelerde biriken aşırı miktardaki lenf ve metabolitler nedeniyle oluşan ağrı ve şişlikte azalmaya neden olur.

Lymphastim uygulaması, aynı zamanda kas dokusunun iyileşmesine ve rejenerasyonuna, cildin orijinal elastisitesini yeniden kazanmasına da yardım eder.
img
Eğitici Videolarımız
İsmail Küçüker klinik ailesi olarak, kliniğimizde sizlere yerel ve ulusal 
boyutlarda en kaliteli hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.