Emtone
Emtone
Selülit Nasıl Oluşur? Cilt altındaki yağ dokusu minik odacıkların içindedir. Hormonal faktörler buradaki yağ hücrelerinin içeriğinde bulunan su ve yağın artmasına sebep olur. Su ve yağ do...
Selülit Nasıl Oluşur?
Cilt altındaki yağ dokusu minik odacıkların içindedir. Hormonal faktörler buradaki yağ hücrelerinin içeriğinde bulunan su ve yağın artmasına sebep olur. Su ve yağ dolu bu odacıklar kan dolaşımını olumsuz etkiler. Dolaşım bozulduğunda odacıklar şişerek cildin bağ dokusunu baskılamaya başlar. Cilt, engebeli bir görünüm alır. Fazla kilolar ile birlikte cildin hemen altındaki odacıklar genişleyerek cilt yüzeyine baskı yapmaya başlar. Bu da engebeli görünümün iyice belirgin hale gelmesine neden olur.

Selülit probleminin başlıca nedenleri aşağıdaki gibidir:
Genişlemiş yağ hücreleri
Hasarlı kolajen lifleri
Ciltte elastikiyet kaybı
Azalan kan dolaşımı
Metabolik atıkların birikmesi
EMTONE Nasıl Çalışır?
Monopolar radyofrekans ve şok dalga enerjisinin birlikte eş zamanlı kullanımı, selüliti oluşturan nedenleri bastırmak ya da baskılamak yerine ana nedenlerin tedavi edilmesini sağlar. Uygulama sonunda sadece gözle görülür etki değil, derin dokuda iyileşme hissedilir bir şekilde olmaktadır. Elde edilen sonuçların başarısı, selülit sorununda rol oynayan tüm faktörlere aynı anda etmesindendir. Odaklı basınç enerjisi ile yağ odacıklarının küçülmesini sağlar, bozulan kan dolaşımını düzenler ve selülit sorununa katkıda bulunan metabolik atıkların sisteminden atılmasını sağlar. Radyofrekans enerjisi ile hasar görmüş kolajen liflerini onararak hem cilt kalitesini hem de cildin elastikiyetini artırır.
img
Emtone Tedavi Süreci ve Tedavi Sonrası
Emptone tedavisi sonrası günlük rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İyileşme süreci yoktur ve dikkat edilmesi gereken özel bir durum da yoktur. Ancak bu tedavilerin olumlu etkilerinin sürdürülmesi için kilo yönetimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Uygulama süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişebilmektedir. İlk seanstan itibaren, tedavinin etkileri belirginleşmeye başlar. Cildin elastikiyeti artar ve cilt daha sıkı hale gelir. Selülit bölgesinde daha pürüzsüz bir cilt bulunur. Yavaş yavaş, tedavinin yararlı etkileri yoğunlaşmaya başlar. Tedavi bittikten sonra selülit bölgesi iyileşmeye devam eder, sonuçların son halini alması birkaç ayı bulabilmektedir.
Eğitici Videolarımız
İsmail Küçüker klinik ailesi olarak, kliniğimizde sizlere yerel ve ulusal 
boyutlarda en kaliteli hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.