Burun Dolgusu
Burun Dolgusu
Burun dolgusu; burun üzerindeki eğrilikleri veya burun ucundaki düşüklükleri tedavi etmek amacıyla uygulanmaktadır....
Burun Dolgusu
Burun dolgusu; burun üzerindeki eğrilikleri veya burun ucundaki düşüklükleri tedavi etmek amacıyla uygulanmaktadır. Burun dolgusu ağrısız bir işlemdir. Tedavi edilecek bölgeye önce lokal anestezik krem uygulanır. Krem 15-20 dakika içerisinde etkisini gösterecektir. Tedaviye başlamadan önce antiseptik solüsyon ile bölge temizlenir. Deri altına, dolgu malzemesi burnun önceden belirlenen bölümlerine enjekte edilir. İşlem genellikle 15-30 dakika sürmektedir.
Burun Dolgusu Hangi Amaçlarla Yapılır?
Burundaki eğrilikleri/çökmeleri hafifletmek veya gidermek
Burun kökündeki çökmeleri gidermek
Burun ucunu kaldırmak
Burun sırtını ve burun asimetrilerini düzleştirmek
Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?
Burun dolgusu; burun üzerindeki eğrilikleri veya burun ucundaki düşüklükleri tedavi etmek amacıyla uygulanmaktadır. Burun dolgusu ağrısız bir işlemdir. Tedavi edilecek bölgeye önce lokal anestezik krem uygulanır. Krem 15-20 dakika içerisinde etkisini gösterecektir. Tedaviye başlamadan önce antiseptik solüsyon ile bölge temizlenir. Deri altına, dolgu malzemesi burnun önceden belirlenen bölümlerine enjekte edilir. İşlem genellikle 15-30 dakika sürmektedir. Böylece burun ucu kaldırılıp, burun sırtındaki eğrilikler giderilebilmektedir. İşlem ortalama 15-30 dakika sürmektedir. Burun dolgusunun en büyük avantajlarından biri dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkması ve işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülebilmesidir. İşlem sonrası 3 gün topikal antibiyotik tedavisi doktorunuz tarafından önerilebilmektedir.
img
Burun Dolgusu Hangi Durumlarda Uygulanır?
Yapısal olarak mevcut olan burun eğrilikleri (burun kemeri), Düşük burun ucu (özellikle gülme ve konuşma sırasında), Rinoplasti sonucunda burunlarında hafif deformasyonlar olan kişiler, burun dolgusundan faydalanabilir.
Burun Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?
Hamile ve emziren kadınlara, Aşırı kanamaya neden olan bir hastalığı olan kişilere, Dolgu maddelerine alerjisi olan kişilere uygulama yapılmamalıdır.
Sık sık uçuk çıkaran kişiler ve aktif herpes virüsü enfeksiyonu olan kişiler doktorlarını bilgilendirmelidir.
Burun Dolgusu Avantajları Nelerdir?
Cerrahi uygulamalardan oldukça basittir. Ağrı, acı ve yanma hissinin yaşanma olasılığı oldukça azdır. Ameliyata göre daha az maliyetli bir seçenektir. Uygulama sonrasında hasta sosyal yaşantısına hemen geri dönebilmektedir. Kısa süre içerisinde yeni bir görüntü elde edilebilir.
Eğitici Videolarımız
İsmail Küçüker klinik ailesi olarak, kliniğimizde sizlere yerel ve ulusal 
boyutlarda en kaliteli hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.