BBL (Popo Estetiği)
BBL (Popo Estetiği)
Kalça protezi yapılmadan, kalçaların boyutunu ve konturunu iyileştiren özel bir yağ transfer ameliyatıdır....
BBL (Popo Estetiği)
Kalça protezi yapılmadan, kalçaların boyutunu ve konturunu iyileştiren özel bir yağ transfer ameliyatıdır. Kalçalardan, göbekten, belden veya uyluklardan liposuction ile alınan yağın bir kısmı kalçalara enjekte edilir.

Hastanın sorunlu bölgelerindeki yağlar alınarak, alt vücudun oranları iyileştirilir ve kalça bölgesi daha belirgin hale getirilir.
(BBL) Popo Estetiği Kimlere Yapılır?
Genetik, bir kişinin kalçalarının boyutunu ve oranını belirlemede önemli bir rol oynar; iskeletinizin şekli ve depoladığınız yağ miktarı, alt vücudunuzun nasıl göründüğü üzerinde bir etkiye sahiptir. İyi bir diyet ve düzenli egzersiz, hastaların sağlıklı bir vücut ağırlığını korumasına yardımcı olsa da birçok hasta yine de düz kalçalara sahip olmaktan şikayetçidir.

BBL ameliyatı hastaların genetik sınırlamaların üstesinden gelmelerine yardımcı olabilmektedir.
BBL Faydaları Nelerdir?
Alt vücut hatlarını geliştirir.
Kalça ve karın bölgesindeki yağ azaltılarak kalçaların daha dolgun görünmesini sağlar.
Kıyafetlerin daha çekici bir şekilde vücuda oturmasına yardımcı olur.
Kalça projeksiyonu kazandırılarak düz kalçalara sahip olanlara daha genç, daha çekici bir görünüm kazandırır.
Üst ve alt vücudun yeniden dengelenmesine yardımcı olur.
img
BBL Ameliyatı ve Silikon Kalça Protezi Farkları Nelerdir?
BBL cerrahisinin implant kullanılmadan kalçayı büyütmesi önemli bir faydadır. BBL ameliyatı net sonuçlar veren oldukça doğal görünümlü bir işlemdir.

Bununla birlikte, eğer kişi aşırı derecede zayıfsa, vücuttan alınabilecek yağ miktarı yetersizse silikon kalça protezi, istenen boyut artışını gerçekleştirmek için tek seçenek olabilir. Bazı hastalar için silikon popo uygulanabilir bir alternatif olabilir, ancak kapsüler kontraktür ve daha yüksek enfeksiyon riski gibi implantlarla (kalça protezleri) ilişkili ek tehlikelerin farkında olmak hayati önem taşır.
BBL (Brazilian Butt Lift) Nasıl Yapılır?
BBL ameliyatı üç temel adımı içerir:
Liposuction, kalça, uyluk, karın veya diğer bölgelerden yağ alımını sağlayarak BBL (Brezilya Popo Kaldırma) ameliyatının ilk aşamasını oluşturur. Vaser liposuction bu amaçla tercih ettiğimiz yağ alma yöntemidir. Vaser liposuction, ses dalgaları ile vücuda zarar vermeden yağ toplayan ve gerekli yerlere aktaran bir tekniktir. Az zarar ve maksimum saygı kavramı ile çalışır.
Çıkarılan yağlar saflaştırılır ve transfer için hazırlanır.
Plastik cerrah, popoya hacim ve şekil vermek, büyütmek ve boyutunu artırmak için “popo yağ enjeksiyonu” kullanır.

Sağlanan yağın bir kısmı eriyecek, hepsi sağlanan bölgede kalmayacaktır. Bu erimenin payı da hesaba katılarak, birçok cerrah gerekenden biraz daha fazla yağ enjekte etmektedir.
Eğitici Videolarımız
İsmail Küçüker klinik ailesi olarak, kliniğimizde sizlere yerel ve ulusal 
boyutlarda en kaliteli hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.